Moravskoslezský kraj

Na prestižním veletrhu MIPIM ve Francii se společně představí největší česká města a Moravskoslezský kraj v expozici CZECH CITIES & REGIONS

Veletrh MIPIN, foto: MIPIN
Pondělí, 11 Březen, 2019
Autor : 
Šárka Konečná

PRAHA: Jubilejní třicátý ročník prestižního veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí začíná zítra v Cannes a potrvá do 15. března. Míří na něj také největší města České republiky - Praha, Brno a Ostrava. Města se představí ve společné expozici CZECH CITIES & REGIONS. Do pozice vystavovatele se poprvé připojí i Moravskoslezský kraj.  

Národní divadlo moravskoslezské vstoupí do druhého století existence: Rusalka potřinácté, West Side Story v Ostravě poprvé

Giuseppe Verdi: Maškarní ples, premiéra: 12. prosince 1970, Divadlo Jiřího Myrona Na fotografii v titulních rolích Jaroslav Hlubek (Gustav III.) a Jitka Kovaříková (Amélie). Pozn. Jaroslav Hlubek - „hrdinný tenor“, který propůjčil svůj hlas herci Michalu Dočolomanskému ve slavném filmu Tajemství hradu v Karpatech.
Pondělí, 11 Březen, 2019
Autor : 
TISKOVÁ ZPRÁVA

OSTRAVA: Sezónou 2019/2020 vstoupí NDM do druhého století existence! Dne 12. srpna 1919 zahájilo Národní divadlo moravskoslezské svou činnost slavnostním představením Prodané nevěsty Bedřicha Smetany. Hrálo se v tehdejším Městském divadle (dnes Divadlo Antonína Dvořáka). Ve 101. sezóně se soubory baletu, operety/muzikálu a činohry NDM vrátí k jednomu titulu premiérovanému v první sezóně 1919/1920, opera ke dvěma. Vstup do druhého století také znamená pro dramaturgii všech souborů výzvu přijít na jeviště Národního divadla moravskoslezského s něčím zcela novým.

Kam s pokácenými stromy po kalamitě ? Přinášíme oficiální katalog míst.

Kam dočasně uložit kalamitní dříví ?
Úterý, 10 Červenec, 2018
Autor : 
Jiří Krásenský

ČESKÁ REPUBLIKA : Podrobný elektronický katalog volných ploch využitelných k dočasnému skladování dříví připravilo Ministerstvo zemědělství (MZe) pro vlastníky lesů a zpracovatele dříví. Reaguje tak na vysokou poptávku po skladovacích prostorách vzhledem k nutné těžbě po větrných kalamitách a poškození kůrovcem.

Výstava S knížaty u stolu zahájena

Výstava S knížaty u stolu v Hradci Nad Moravicí
Čtvrtek, 28 Červen, 2018
Autor : 
Jiří Krásenský

HRADEC NAD MORAVICÍ : Otevření výstavy S knížaty u stolu v areálu zámku Hradec nad Moravicí se uskutečnilo ve čtvrtek 28. června v 16:00 hodin. Součástí ceremoniálu byla ochutnávka specialit ve středověkém stylu. Výstava S knížaty u stolu má ambici upozornit na Opavu a Ratiboř jako historická rezidenční města a prostřednictvím lákavého tématu stolování se pomyslně vrátit alespoň na chvíli do doby, kdy se zde rozvíjela středověká dvorská kultura.

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.

Subscribe to Moravskoslezský kraj