Jste zde

Publicistika

Autor: 
Šárka Konečná
Datum zveřejnění: 
Neděle, Březen 22, 2020 - 23:30

PRAHA: Minulý pátek, hluboká noc, bary v centrech velkých měst ještě pulzují svým, již tak dost okleštěným, životem. Nikdo si nepřipouští to, že ráno bude jiné. Téma nové epidemie sice již ovládá stoly štamgastů, ale stále se věří v to, že Česku se vše tak nějak vyhne.

Autor: 
Šárka Konečná
Datum zveřejnění: 
Pátek, Březen 6, 2020 - 18:45
Šárka Konečná, redaktorka inregion.cz

Vpřed hleď a nikdy jinak. Toto nové souslouví by se mohlo stát novým heslem současné levicově – populistické vlády, které pevnou rukou vládne Andrej Babiš. Ten, který nikdy nepochybí a maká pro lidi, až se z něj kouří. Člověku až srdce zaplesá, jak to s ním pan premiér myslí dobře.

Autor: 
Emil Skoták
Datum zveřejnění: 
Pátek, Prosinec 13, 2019 - 21:30

Mé "Malé zamyšlení nad 75. ročníkem festivalu Pražské jaro".

Již od mých školních let bývalo „železnou tradicí“, že Mezinárodní hudební festival Pražské jaro začínal každý rok vždy v den úmrtí našeho národního skladatele – Bedřicha Smetany, tedy 12. května, uvedením jeho cyklu symfonických básní Má vlast.

Autor: 
Šárka Konečná
Datum zveřejnění: 
Středa, Březen 6, 2019 - 23:15
Předsedovo dojetí, screenshot: FB Vojtěcha Filipa

PRAHA: „Přeji naší republice mnoho tak šikovných studentů, jako je Milan,“ vyslovil dnes své přání soudruh Filip na své facebookové stránce. Přání je to pěkné, na první pohled nezbývá, než s takovým souhlasit. Na pohled druhý se v něm skrývá komunistické zlo a touha po návratu starých časů, které by si soudruzi a jejich příznivci tak zoufale přáli.

Autor: 
Šárka Konečná
Datum zveřejnění: 
Neděle, Prosinec 16, 2018 - 12:30
Šárka Konečná, redaktorka inregion.cz

PRAHA: Vezměme si siderické kyvadlo, uchopme jej podle Cibulkova webového manuálu do ruky a pátrejme společně po tom, kdo je komu agentem. Těmi ruskými se to tu jen hemží.

Autor: 
Šárka Konečná
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Květen 24, 2018 - 21:00
Zdeněk Škromach králem, foto: inregion.cz, Šárka Konečná

PRAHA: Čeští politikové ovládli za posledních několik let svět sociálních sítí a nelze se jim příliš divit. Prezentace a PR vlastní osoby je zadarmo, nic to v podstatě, kromě toku dat a příslušného paušálu operátora nestojí a za pár korun je marketing politika zaručen. Od videí, po článečky v Parlamentních listech a podobném tisku sdílejícím cokoliv, co politik na svém profilu sociální sítě zveřejní. Nic proti ničemu. Od toho virtuální svět profilů kohokoliv existuje. Králem českých politických bizárů ovšem zůstává současná "levice".  Příkladem takového levicově smýšlejícího člověka budiž Zdeněk Škromach.

Autor: 
Šárka Konečná
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Květen 14, 2018 - 19:00
Šárka Konečná, redaktorka inregion.cz

PRAHA: Podivným "bratrstvem" by se dalo nazvat vyjednávání Andreje Babiše o vládě se sociálními demokraty a komunisty, které stále nespěje k vytvoření nového kabinetu. Komunisté si kladou podmínky k vládní toleranci, socialisté ustupují a není jim proti srsti účast ve vládě s trestně stíhanou osobou výměnou za ministerské posty.

Subscribe to Publicistika