Jste zde

Tisková zpráva

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Prosinec 12, 2019 - 19:45
Společnost FN-NANO, vyvíjí a testuje se známým streetartistou Chemisem kolorované varianty funkčních nátěrů FN® pro možné využití ve street artu, které by mohlo plnit další funkci – čištění životního prostředí.

PRAHA: Na začátku bylo graffiti, které se postupně rozvinulo do vyšší formy umění na tzv. street art, ze kterého se v poslední době stává světový fenomén. To, co se dříve považovalo za vandalismus, je nyní forma pouličního umění. Jedná se o dynamickou formu umění vyjadřující genius loci daného místa.

Ilustrační foto uprchlíci

PRAHA: Sedm partnerských organizací mezinárodního projektu "Cíle udržitelného rozvoje a migrace" vyzývá novou předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyen k vytvoření nového férového paktu o migraci a azylu a tvrdí: "Evropská Unie musí lépe zkoordinovat svůj přístup k migraci, protože základní lidské právo na život není dostatečně chráněno." Poukazují přitom na život a zdraví ohrožující podmínky v táborech pro uprchlíky v Řecku a v Bosně a Hercegovině a 18 000 lidí, kteří přišli od roku 2014 o život při přeplouvání Středozemního moře.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Úterý, Prosinec 3, 2019 - 13:00

PRAHA: Velký charitativní předvánoční koncert „Rádio srdcem pro Život dětem“ proběhne v sobotu 7. prosince na Staroměstském náměstí. V rámci podvečerního koncertu vystoupí řada známých interpretů české hudební scény, v čele s hudebníkem Tomášem Klusem a kapelami Slza či Support Lesbiens. Na odpoledne je připravený zábavný program pro děti. Celým programem provedou moderátoři
Evropy 2 a Frekvence 1. Vstup na akci je zdarma.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Listopad 18, 2019 - 19:30

BRNO: Výzvu hromadně darovat krev ve Fakultní nemocnici Brno vyslyšelo letos na podzim 34 zaměstnanců Městské policie Brno. Většina z nich už v minulosti několik odběrů absolvovala, a přestože se předloni darování zúčastnilo i 70 prvodárců, i tentokrát se jich našlo dalších 14. Právě prvodárců si transfuzní oddělení cení mimořádně, protože se z nich můžou stát dárci pravidelní.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Úterý, Listopad 5, 2019 - 19:30
Člověk s poškozením míchy, foto: Organizace Fénix

S mottem „Roztáčíme život naplno“ pomáhá organizace Fenix lidem po poškození míchy při návratu do běžného života. Ve středu v 19 hodin se na Špilberku uskuteční benefiční koncert pro Fénix, výtěžek akce je věnován na zajištění osobní asistence lidem, kteří se ocitli po úrazu míchy na vozíku. Vystoupí zde sopranistka Zdislava Bočková za klavírního doprovodu Marty Vaškové. Premiéru bude mít projekt HandMedia videoprůvodce pro vozíčkáře, díky kterému můžou absolvovat detailní prohlídku hradu.

Autor: 
Šárka Konečná
Datum zveřejnění: 
Úterý, Listopad 5, 2019 - 10:30
Volební model říjen 2019, zdroj: STEM

PRAHA: Říjnové volby do Poslanecké sněmovny by podle modelu společnosti STEM vyhrálo hnutí ANO a to se ziskem 33,1 procenta. Druzí by skončili Piráti se 12,5 procenty, třetí ODS by získala 10,5 procenta. KSČM s podporou 8,4 procenta by předstihla pátou SPD, kterou by volilo 7,5 procent dotázaných. ČSSD by dostala 6,5 a lidovci pak 5,6 procenta.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Říjen 31, 2019 - 18:00

BRNO: Vyměnit vodní hladinu za rušnou silnici se dnes ráno rozhodla labuť, o kterou měla strach žena volající na linku 156.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Květen 3, 2018 - 19:00
Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní

Ústí nad Labem: Krajská zdravotní, a. s., uspěla s žalobou, jíž bránila svá práva a požadovala náhradu škody po administrátorovi veřejné zakázky za uhrazenou pokutu od Úřadu ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). 

Subscribe to Tisková zpráva