TISKOVÉ ZPRÁVY

Více než 40 influencerů z celého světa míří do Prahy

Global Social Awards, fotozdroj: protext
Středa, 20 Březen, 2019
Autor : 
TISKOVÁ ZPRÁVA

PRAHA: Do Prahy míří světová jména sociálních sítí, moderátorkou bude supermodelka Karolína Kurková. Už za několik týdnů zažije Praha největší událost social světa. Anketa Global Social Awards vůbec poprvé v historii ocení inspirativní osobnosti sociálních sítí napříč zeměmi a národy. Finálová galaceremony se uskuteční 29. května 2019 ve Foru Karlín.

Poslanecká sněmovna opět schválila daňový balíček Ministerstva financí

Ministryně financí Alena Schillerová, foto: FB Aleny Schillerové
Středa, 13 Březen, 2019
Autor : 
TISKOVÁ ZPRÁVA

PRAHA: Poslanecká sněmovna na včerejším jednání schválila návrh zákona z dílny Ministerstva financí, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Tzv. daňový balíček představuje soubor novel daňových zákonů, zejména zákona o daních z příjmů, zákona o dani z přidané hodnoty a daňového řádu. Poslanecká sněmovna jej schválila již 21. prosince 2018. Senátoři ale poslancům zákon vrátili s pozměňovacími návrhy, k nimž se Ministerstvo financí blíže vyjádřilo v pondělí.

Začal Evropský týden mozku

V začal Evropský týden mozku
Úterý, 12 Březen, 2019
Autor : 
TISKOVÁ ZPRÁVA

BRNO : Týden mozku je cyklus přednášek o nejnovějších objevech a trendech ve výzkumu mozku a neurovědách. Již téměř 20 let ho pořádá Akademie věd České republiky jako součást Brain Awareness Week – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku.

V letošním roce se opraví koleje i kanalizace. Informace najdou řidiči na webu, v aplikaci i v rádiu

Letecký pohled na Brno,  ilustrační foto: Šárka Konečná
Pondělí, 11 Březen, 2019
Autor : 
TISKOVÁ ZPRÁVA

BRNO: Letos čeká Brno několik důležitých stavebních akcí, které ve výsledku povedou ke zlepšení infrastruktury. Díky výměně parovodů za horkovody budou mít Brňané efektivnější a spolehlivější dodávku tepla, rekonstrukce tramvajových kolejí zajistí tišší provoz. Opravovat se bude také kanalizace, tak aby se její síť optimalizovala a předešlo se haváriím. Aktuální informace o provozu a souvisejících uzavírkách se řidiči dozvědí na webu kopemezabrno.cz, v aplikaci BKOM a nově také ze spotů v rádiu. 

Praha začne měřit délky stavebních řízení, chce tak zkrotit rostoucí ceny bytů

 Primátor hlavního města Prahy, foto: MHMP
Pondělí, 11 Březen, 2019
Autor : 
TISKOVÁ ZPRÁVA

PRAHA: Pražští radní dnes schválili záměr, aby hlavní město začalo měřit a hlídat doby územních a stavebních řízení a zefektivnilo tak povolovací procesy. Pomalé rozhodování úřadů je totiž jedním z důvodů, na který si stěžují developeři a kvůli kterým raketově rostou ceny bydlení v Praze. Za poslední tři roky vzrostly podle sdružení Trigema ceny nových bytů o 73 % na 96 000 Kč/m2, zatímco počet dostupných bytů na trhu se snížil o 34 %. Město však dosud přesto žádné kroky proti růstu cen bytů neučinilo.

Národní divadlo moravskoslezské vstoupí do druhého století existence: Rusalka potřinácté, West Side Story v Ostravě poprvé

Giuseppe Verdi: Maškarní ples, premiéra: 12. prosince 1970, Divadlo Jiřího Myrona Na fotografii v titulních rolích Jaroslav Hlubek (Gustav III.) a Jitka Kovaříková (Amélie). Pozn. Jaroslav Hlubek - „hrdinný tenor“, který propůjčil svůj hlas herci Michalu Dočolomanskému ve slavném filmu Tajemství hradu v Karpatech.
Pondělí, 11 Březen, 2019
Autor : 
TISKOVÁ ZPRÁVA

OSTRAVA: Sezónou 2019/2020 vstoupí NDM do druhého století existence! Dne 12. srpna 1919 zahájilo Národní divadlo moravskoslezské svou činnost slavnostním představením Prodané nevěsty Bedřicha Smetany. Hrálo se v tehdejším Městském divadle (dnes Divadlo Antonína Dvořáka). Ve 101. sezóně se soubory baletu, operety/muzikálu a činohry NDM vrátí k jednomu titulu premiérovanému v první sezóně 1919/1920, opera ke dvěma. Vstup do druhého století také znamená pro dramaturgii všech souborů výzvu přijít na jeviště Národního divadla moravskoslezského s něčím zcela novým.

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.

Subscribe to TISKOVÉ ZPRÁVY