Jste zde

Hlavní město Praha

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Březen 13, 2023 - 16:30
Akce Ukliďme Česko - ilustrační foto, TZ - tisková zpráva

Měsíc před hlavním termínem jubilejního 10. ročníku dobrovolnické akce Ukliďme Česko evidovali organizátoři přes 2000 nahlášených úklidových akcí. Desítky tisíc dobrovolníků tak opět budou uklízet v lesích, obcích a městech, podél komunikací, ale také na řekách, či v chráněných územích...

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Neděle, Březen 12, 2023 - 16:00
Miroslav Ševčík, děkan Národohospodářské fakulty VŠE

PRAHA: Včerejší přítomnost Miroslava Ševčíka (děkana Národohospodářské fakulty VŠE) na protivládní demonstraci bude řešit vedení školy. Rektor VŠE Petr Dvořák se má s děkanem zítra sejít a poté škola plánuje vydat prohlášení, ve kterém oznámí kroky ohledně dalšího postupu okolo Ševčíka. Dnes o tom informovala na Twitteru škola.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Sobota, Březen 11, 2023 - 15:15
Jindřich Rajchl na akci Česko proti bídě, 11. března 2023

PRAHA: Tisíce lidí se dnes odpoledne sešly v Praze, aby protestovaly proti vládě. Demonstraci nazvanou Česko proti bídě svolala strana Právo Respekt Odbornost (PRO). Protestující zaplnili horní část Václavského náměstí, mají vlajky České republiky a transparenty vyzývající k demisi vlády, zazněly i výroky na podporu ruské invaze na Ukrajinu. Účastníci demonstrace zde navíc mohou podepsat petici na podporu vystoupení Česka z Evropské unie.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pátek, Březen 10, 2023 - 18:30
Demonstrace na náměstí - ilustrační foto, inregion.cz

PRAHA: Bývalý člen strany Tikolora, právník a současný předseda strany Právo Respekt Odbornost (PRO) Jindřich Rajchl, na zítřek svolal demonstraci. Ta se má uskutečnit v Praze na Václavském náměstí od 14 hodin a vystoupit by měla například i senátorka Jana Zwyrtek Hamplová. Spolu se svolanými příznivci chtějí protestovat proti "bídě" v Česku. Hlavní požadavky na vládu Petra Fialy, které představili organizátoři uvedené demonstrace, se týkají energetiky, bezpečnosti, svobody slova a zahraniční politiky.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Březen 9, 2023 - 17:45
Prezident Petr Pavel podepisuje prezidentský slib

PRAHA: Nově zvolený prezident Petr Pavel se dnes krátce po čtrnácté hodině ujal funkce hlavy státu složením prezidentského slibu do rukou šéfa Senátu Miloše Vystrčila. U skládání slibu měl ruku položenou na Ústavě a následně jej potvrdil podáním si ruky s Vystrčilem a podpisem.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Úterý, Únor 21, 2023 - 18:15
Šéf ČMKOS Josef Středula

Vláda svými kroky povzbuzuje radikalizaci společnosti a ignoruje vzrůstající společenské napětí v sociální oblasti. Kabinet navíc nezvládá boj s inflací a pomocí stavu legislativní nouze si chce prosadit to, co se mu zamane, řekl v rozhovoru pro inregion.cz šéf odborů Josef Středula.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Únor 20, 2023 - 16:15
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka

PRAHA: Návrh novely, která počítá s nižší červnovou mimořádnou valorizací penzí, vláda schválila dnes. O schválení informoval mluvčí kabinetu Václav Smolka. Podle novely by se zásluhová procentní část penzí měla kvůli inflaci zvýšit o 2,3 procenta a k tomu všem ještě o 400 korun. Průměrná starobní penze by se tak zvedla podle podkladů k zákonu o 760 korun místo 1770 korun, o které by vzrostla podle nynějších pravidel. Vláda tento krok zdůvodňujě snahou o zpomalení zadlužování.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Únor 15, 2023 - 21:45
Miliardář Pavel Tykač

PRAHA: Podnikatel a majitel energetické skupiny Sev.en Energy Pavel Tykač si dělá zálusk na koupi Babišovy MAFRY. Tykač to zmínil v rozhovoru pro Český rozhlas. "Pokud jde o MAFRU, zájem jsme projevili, ale veškerá jednání jsou zatím napočátku," prohlásil Tykač. Těmito slovy potvrdil spekulace o tom, že je Mafra, vlastně k mání.

 

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Leden 30, 2023 - 18:00
Navigátor k volební místnosti, ilustrační foto

Panevropská strana Volt vítá konečné výsledky prezidentských voleb, ve kterých přesvědčivě zvítězil Petr Pavel, kterému strana vyjádřila podporu po výsledcích prvního kola. Přejeme tímto zvolenému prezidentovi mnoho úspěchů v nové funkci.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Neděle, Leden 29, 2023 - 12:15
Petr Pavel v pořadu Otázky Václava Moravce

PRAHA: Nově zvolený prezident Petr Pavel chce pokračovat v cestách po regionech Česka. Do doby, než se oficiálně ujme úřadu, plánuje vyrazit do krajů, kde rezonují především sociální témata.

Stránky

Subscribe to Hlavní město Praha